Říjen 2012

GP Malajsie - MotoGP 2012

22. října 2012 v 7:22 | Danka

GP Malajsie - MotoGP 2012

P.JezdecMotogyklČas/Ztráta
1Daniel PedrosaHonda29'29.049
2Jorge LorenzoYamaha+3.774
3Casey StonerHonda+ 7.144
4Nicky HaydenDucati+10.518
5Valentino RossiDucati+16.759
6Alvaro BautistaHonda+17.276
7Hector BarberaDucati+50.282
8Aleix EspargaroART+51.585
9James EllisonART+56.676
10Karel AbrahamDucati+57.622
11Danilo Petrucciloda-Suter+ 1'02.805
12Michelle PirroFTR+1'02.891
13Andrea DoviziosoYamaha+ 1'28.989
Roberto RolfoART0Lap
Neklasifikováni
Stefan BradlHonda2Laps
Cal CrutchlowYamaha3Laps
Randy de PunietART3Laps
Ivan SilvaBQR3 Laps
Colin EdwardsSuter3 Laps
Ben SpiesYamaha5Laps

MotoGP: Ve zkráceném deštivém závodě vyhrál Dani Pedrosa

22. října 2012 v 7:03 | Danka

MotoGP: Ve zkráceném deštivém závodě vyhrál Dani Pedrosa

Závod byl předčasně ukončen kvůli silnému dešti. Z vítězství se radoval Dani Pedrosa. Na podium ho doprovovil Jorge Lorenzo a Casey Stoner. V závodě královské kubatury se mělo odjet dvacet kol. Hned od začátku byl závod vyhlášen jako mokrý. Z pole position odstartoval Jorge Lorenzo. Hned po startu se Jorge ujal vedení. Dobře odstartoval i Dani Pedrosa, který vyrážel z druhé pozice. Výborný start měl i Valentino Rossi - z jedenácté pozice se v průběhu prvního kola posunul na čtvrtou. Naopak Andrea Dovizioso ze třetí pozice odstartoval špatně. Propadl se, ale brzy se probojoval vpřed. Dostal se před Rossiho na čtvrté místo a začal stíhat třetího Stonera. V závodě bylo bohužel i hodně pádů. Nejprve upadl Ben Spies. Pád to byl poměrně těžký. Benovi se moc nechtělo vstávat z kačírku. Následně byl převezen do zdravotnického centra kvůli zranění ramene. Později upadl Cal Crutchlow a hned po něm se k zemi poroučeli i Randy de Puniet, Stefan Bradl a Ivan Silva. Kvůli technickým potížím byl nucen odstoupit Colin Edwards. Dani Pedrosa dlouho jezdil těsně za Lorenzem. Po zhruba deseti kolech se Pedrosa dostal před Lorenza. Déšť začal houstnout. Jak deště přibývalo, začal mít Jorge Lorenzo potíže. Zažil i jeden velmi nepříjemný moment, kdy málem havaroval. Po tomto incidentu Jorge signalizoval rukou, že by se měl závod ukončit. Pršelo velmi vydatně a podmínky na trati byly nebezpečné. Závod byl v patnáctém kole zastaven. Nebyly odjety dvě třetiny závodu, takže bylo nutné vyčkat, zda se počasí umoudří a bude možné závod dojet. Pokud by bývalo přestalo pršet a trať trochu oschla, jel by se druhý závod o délce sedm kol, do něhož by jezdci odstartovali podle výsledků v přerušené jízdě. Pršet nakonec nepřestalo a nebylo možné déle čekat, protože závod třídy MotoGP se v Malajsii jezdí až v 16:00 místního času. Dnešní závod byl o patnáct minut odložen, takže se startovalo až v 16:15 místního času. Hrozilo tedy, že by se závod nemusel dojet do setmění. Nakonec bylo rozhodnuto, že za výsledky závodu se bude považovat pořadí po konci třináctého kola. V té době byl první Dani Pedrosa, za ním Jorge Lorenzo a Casey Stoner. Tito tři jezdci vystoupali na pódium. Díky svému vítězství dnes Dani Pedrosa snížil Lorenzův náskok na třiadvacet bodů. Ve hře je ještě padesát bodů, takže boj o titul zůstává otevřený. Na čtvrtém a pátém místě se seřadili jezdci týmu Ducati. Úspěšnějším z nich byl nakonec Nicky Hayden. Rossi byl pátý. Za ním skončili Španělé Bautista a Barbera. Jako osmý protnul cílovou pásku nejrychlejší jezdec s motocyklem CRT - Aleix Espargaro. Deváté místo obsadil James Ellison. Karel Abraham si odváží body za desáté místo. Za Karlem dojeli ještě Petrucci, Pirro a Dovizioso, který během závodu upadl. Příští závod se jede už za týden v Austrálii.

Zdroj: www.motogpsports.cz

Dvě kola, 300 km v hodině, každý sám za sebe,
16 okruhů na 5 kontinentech.

Profily jezdců, kteří chtějí být stále rychlejší. Slova mechaniků, lékařů a dalších, bez kterých by to nikdy nedokázali. Dech beroucí závody, pády, vítězství i prohry.

Pro motorkáře zřejmě povinná záležitost, pro ty ostatní zajímavé nahlédnutí do světa rychlých strojů. Poznejte nehrané napětí, karamboly a touhu po vítězství.

( Moto gp v zajetí rychlosti )