Červenec 2011

Skvělé vítězství Jorge Lorenza, Dovizioso druhý, Abraham 12.

3. července 2011 v 18:06 | Armí

Skvělé vítězství Jorge Lorenza, Dovizioso druhý, Abraham 12.

Po parádním výkonu vyhrál závod italské GP Jorge Lorenzo, druhé místo a velká radost pro Andrea Doviziosa, který v domácím prostředí porazil týmového kolegu a vedoucího muže šampionátu Casey Stonera.
Velká cena Itálie představila napínavé závody ve všech třech kubaturách. Závod MotoGP vyhrál Jorge Lorenzo, který tím snižuje náskok Casey Stonera ve vedení mistrovství světa. Velkou radost si druhým místem udělal Andrea Dovizioso a samozřejmě radost musí mít také HRC, protože má dva své motocykly na stupních vítězů.

V první řadě na startu závodu královské kubatury stála trojice jezdců osmistovek v podobě vítěze kvalifikace Casey Stonera (Repsol Honda Team), Bena Spiese (Yamaha Factory Racing), vítěze posledního podniku v Assenu a Marca Simoncelliho, nejrychlejšího jezdce ranního warm-upu. Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) byl jedenáctý mezi dvojicí Valentino Rossi (Ducati Team) a Héctor Barberá (Mapfre Aspar MotoGP).

Vedoucí pozici si po startu udržel Casey Soner, který si okamžitě začal budovat náskok. V nájezdu do druhého kola bylo pořadí za Australanem, druhý Jorge Lorenzo, třetí Andrea Dovizioso, čtvrtý Ben Spies a pátý Marco Simoncelli. Nicky Hayden chyboval v době, kdy mu patřila šestá příčka a po návratu zpět na trať jel poslední. Karel Abraham figuroval v úvodních kolech na dvanáctém místě.

Valentino Rossi startem nic nezískal a jen těžko se prokousával pořadím. Ve třetím kole jel Ital desátý a na vedoucího Stonera ztrácel sedm a půl sekundy. Za jezdcem tovární Ducati byl v nájezdu do čtvrtého kola jezdec týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham.

Po úvodních pěti kolech se na vedoucích pozicích nic nezměnilo. Casey Stoner stále navyšoval svůj náskok, druhé místo patřilo Lorenzovi, třetí Doviziosovi, čtvrté Simoncellimu a první pětici uzavíral Ben Spies. Álvaro Bautista (Rizla Suzuki MotoGP) vedl skupinu jezdců bojující o šesté místo. Za jezdcem Suzuki jel sedmý Héctor Barberá, osmý Valentino Rossi a devátý Colin Edwards (Monster Yamaha Tech3). Jeho týmový kolega Cal Crutchlow zajel v sedmém kole závodu do boxů a když se vrátil zpátky, jel poslední. Předposlední patnácté místo místo patřilo Tonimu Elíasovi (LCR Honda) a čtrnáctý jel Randy De Punietovi (Pramac Racing).

Dani Pedrosa jel v osmém kole italské GP na desátém místě a postupně získával další a další pozice. V době, kdy do konce zbývalo čtrnáct kol probíhal souboj o druhé místo mezi Lorenzem a Doviziosem. Valentino Rossi předjel po několika pokusech jezdce Aspar Ducati GP11 Héctora Bárberu a zařadil se na šesté místo, kde na pátého Bena Spiese ztrácel přes dvanáct sekund.

V polovině závodu bylo pořadí v závodu MotoGP: 1. Stoner, 2. Lorenzo, 3. Dovizioso, 4. Simoncelli, 5. Spies, 6. Rossi, 7. Bárbera, 8. Bautista, 9. Pedrosa, 10. Edwards, 11. Abraham, 12. Hayden, 13. Aojama, 14. De Puniet a 15. Elías.

Ve čtrnáctém kole předjel Ben Spies čtvrtého Marca Simoncelliho, když tovární Hondu porazil na kilometrové rovince okruhu v Mugellu. Simoncelli byl v nájezdu do první zatáčky delší a Spies toho okamžitě využil. Casey Stoner měl necelé dvě sekundy náskoku, ale druhý Jorge Lorenzo jeho náskok začal výrazně umazávat. V polovině závodu Australan vedl přes dvě sekundy, sedm kol do koce to bylo něco kolem sekundy.

Závěr závodu sliboval napínavou podívanou, protože Jorge Lorenzo skutečně Casey Stonera dojel a začala bitva o první místo, ale také o body do průběžného hodnocení šampionátu, kde těmto dvěma jezdcům patří první dvě pozice. V sedmnáctém kole zajel Lorenzo nejrychlejší kolo závodu a ve stejném okamžiku také předjel Casey Stonera.

Pět kol do konce bylo vidět, že Jorge Lorenzo má na to, aby dnes tovární Hondy porazil. Postupně si na Stonera budoval náskok, kterým chtěl eliminovat možnost, že na cílové rovince Australan zaútočí z jeho větrného stínu. Ve dvacátém kole předjel Simoncelli znovu Bena Spiese, Dani Pedrosa si držel osmou příčku a Karel Abraham dvanáctou před Bautistou, De Punietem a Elíasem.

Andrea Dovizioso už jel těsně za Stonerem a bylo otázkou, zda na svého týmového kolegu zaútočí. Stalo se tak v nájezdu do posledního kola, Ital zaútočil na rovince a v nájezdu do první zatáčky byl lepší než Stoner. Pak následovala bitva týmových kolegů o druhé místo, která lidem u HRC dělala hluboké vrásky na čele.

Závod vyhrál Jorge Lorenzo po skutečně parádním výkonu. Stejně dobrý výkon podal Andrea Dovizioso, domácí jezdec, který si oslavy patřičně vychutnal. Třetí místo obsadil Casey Stoner. Umístění na stupních vítězů nezískal ani tentokrát Marco Simoncelli, který ještě v samotném závěru prohrál bitvu o čtvrté místo s Benem Spiesem.

GP Itálie, MotoGP - závod:

P.JezdecZeměTýmMotocyklKm/hČas/ ztráta
1Jorge LORENZOSPAYamaha Factory RacingYamaha173.041'50.089
2Andrea DOVIZIOSOITARepsol Honda TeamHonda172.9+0.997
3Casey STONERAUSRepsol Honda TeamHonda172.9+1.143
4Ben SPIESUSAYamaha Factory RacingYamaha172.4+8.980
5Marco SIMONCELLIITASan Carlo Honda GresiniHonda172.4+9.076
6Valentino ROSSIITADucati TeamDucati171.2+26.450
7Hector BARBERASPAMapfre Aspar Team MotoGPDucati171.1+28.745
8Dani PEDROSASPARepsol Honda TeamHonda170.8+32.043
9Colin EDWARDSUSAMonster Yamaha Tech 3Yamaha170.7+33.421
10Nicky HAYDENUSADucati TeamDucati170.7+34.724
11Hiroshi AOYAMAJPNSan Carlo Honda GresiniHonda170.5+37.359
12Karel ABRAHAMCZECardion AB MotoracingDucati170.0+43.964
13Alvaro BAUTISTASPARizla Suzuki MotoGPSuzuki169.8+47.654
14Randy DE PUNIETFRAPramac Racing TeamDucati169.7+48.840
15Toni ELIASSPALCR Honda MotoGPHonda168.0+1'15.199Neklasifikován/ závod nedokončil:

Cal CRUTCHLOWGBRMonster Yamaha Tech 3Yamaha169.017 kol

Zdroj: www.motogpsports.cz


V Mugellu vyhrál Marc Márquez, Bradl druhý

3. července 2011 v 18:05 | Armí |  Zprávy z Moto2

V Mugellu vyhrál Marc Márquez, Bradl druhý

Italský závod Moto2 vyhrál Marc Márquez, druhé místo obsadil Stefan Bradl a třetí projel cílem Bradley Smith. Němec Bradl si druhým vítězstvím upevnil vedoucí pozici v průběžném hodnocení.
Do závodu šestistovek odstartoval z první řady italské Grand Prix Marc Márquez (Cataluny Caixa Repsol), Alex De Angelis (JiR Moto2) a Bradley Smith (Tech 3 Moto2). Na jezdce kubatury Moto2 čekalo jednadvacet kol, což je v Mugellu něco přes sto deset kilometrů.

Po startu šel okamžitě do vedení Marc Márquez a za ním těsně Bradley Smith. Za vedoucí dvojicí pak bojovala tříčlenná skupinka Alex De Angelis, Xavier Simeon (Tech3 B) a Stefan Bradl (Viessmann Kiefer Racing). Po dvou kolech se Bradl dostal před De Angelise a snažil se zachytit nástup vedoucích jezdců. Velmi dobré výkony předváděl šestý Anthony West (MZ Racing Team) a sedmý Mika Kallio (Marc VDS Racing). Nicméně Australan West vysoké tempo neudržel a skončil jednadvacátý, Kallio pak sedmnáctý.

V úvodních pěti kolech havaroval Raffaele De Rosa (Mapfre Aspar) a Michelle Piro (Gresini Racing Moto2). Na špici závodního pole Moto2 v té době bojovala čtyřčlenná skupinku o pozice na stupních vítězů. První jel Márquez, druhý Smith, třetí Bradl a čtvrtý De Angelis. První pětici uzavíral Yonny Hernandéz (Blusens-STX) a za ním už na šestém místě figuroval Andrea Iannone (Speed Master), který do domácí Grand Prix startoval z čtrnácté příčky.

V sedmém kole předjel Stefan Bradl jezdce Catalunya Caixa Repsol a převzal vedení. Hned v dalším kole havaroval z páté pozice Hernandéz a Mika Kallio jel rázem pátý, což slibovalo jeho letos nejlepší umístění v závodu. Bohužel pro Fina to nakonec zůstalo bez bodu. Před koncem první poloviny závodu Iannone postupně snižoval ztrátu na vedoucí čtyřku a velmi rychle se přibližoval De Angelisovi.

Přesně v polovině závodu šestistovek převzal vedení opět Márquez, jehož prototyp Suter jel na kilometrové rovince neuvěřitelně rychle, což byla velká výhoda. Druhé místo patřilo Bradlovi a třetí De Angelisovi. Jenže rodák ze San Marina musel o poslední pozici na stupních vítězů velmi tvrdě bojovat s Britem Smithem. Ve dvanáctém kole vedoucí skupinku dojel Iannone a okamžitě předjel jezdce Tech 3.

Po pádu Pola Espargara (HP Tuenti Speed Up), bojovali jezdci jako Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2), Max Neukirchner (MZ Racing Team), Kenan Sofuoglu (Technomag-CIP) o sedmou pozici. Pět kol před koncem závodu Márquez chyboval v nájezdu do zatáčky, čehož využil Bradl a znovu převzal vedení. Nicméně tam dlouho nevydržel a už v dalším kole byl Španěl před ním.

Čtyři kola před koncem zaútočil na Bradla britský jezdec Smith a Němec byl rázem třetí. Za ním jel těsně čtvrtý Ital Iannone a pátý De Angelis. Těsně před nájezdem do předposledního kola, předjel Smith vedoucího Španěla Márqueze, ale ten mu to na dlouhé rovince okamžitě vrátil, protože jeho maximálka byla k nepřekonání. Bradl se stále držel na třetím místě, ale bylo na něm vidět, že mu v závěru závodu potenciál rozhodně nechybí.

V posledním kole jel první Márquez, který se snažil ujet svým pronásledovatelům v podobě už druhého Bradla a třetího Smithe. Výrazný náskok si nevytvořil, ale díky skutečně vynikající rychlosti jeho motocyklu neměli jeho soupeři šanci. Druhé místo v závodu italské Grand Prix obsadil Stefan Bradl, který ještě v posledním kole zajel nejrychlejší kolo závodu a třetí skončil Bradley Smith.

GP Itálie, Moto2 - závod:

P.JezdecZeměTýmMotocyklKm/hČas/ ztráta
1Marc MARQUEZSPATeam CatalunyaCaixa RepsolSuter165.040'02.941
2Stefan BRADLGERViessmann Kiefer RacingKalex165.0+0.071
3Bradley SMITHGBRTech 3 RacingTech 3165.0+0.419
4Alex DE ANGELISRSMJIR Moto2Motobi164.9+2.091
5Andrea IANNONEITASpeed MasterSuter164.7+4.595
6Thomas LUTHISWIInterwetten Paddock Moto2Suter164.1+13.021
7Simone CORSIITAIoda Racing ProjectFTR164.1+13.092
8Max NEUKIRCHNERGERMZ Racing TeamMZ-RE164.1+13.409
9Aleix ESPARGAROSPAPons HP 40Pons Kalex164.1+14.139
10Kenan SOFUOGLUTURTechnomag-CIPSuter164.0+14.419
11Dominique AEGERTERSWITechnomag-CIPSuter164.0+15.072
12Xavier SIMEONBELTech 3 BTech 3163.8+17.996
13Randy KRUMMENACHERSWIGP Team Switzerland Kiefer R.Kalex163.7+18.573
14Yuki TAKAHASHIJPNGresini Racing Moto2Moriwaki163.7+19.720
15Jules CLUZELFRANGM Forward RacingSuter163.6+20.357
16Esteve RABATSPABlusens-STXFTR163.5+22.208
17Mika KALLIOFINMarc VDS Racing TeamSuter163.5+22.420
18Valentin DEBISEFRASpeed UpFTR163.4+24.297
19Jordi TORRESSPAMapfre Aspar Team Moto2Suter163.1+28.679
20Mattia PASINIITAIoda Racing ProjectFTR163.1+28.876
21Anthony WESTAUSMZ Racing TeamMZ-RE162.9+30.778
22Ricard CARDUSSPAQMMF Racing TeamMoriwaki162.8+33.084
23Claudio CORTIITAItaltrans Racing TeamSuter162.7+34.568
24Mike DI MEGLIOFRATech 3 RacingTech 3162.6+36.000
25Carmelo MORALESSPADesguaces La Torre G22Moriwaki162.6+36.194
26Robertino PIETRIVENItaltrans Racing TeamSuter162.6+36.195
27Scott REDDINGGBRMarc VDS Racing TeamSuter161.9+46.731
28Pol ESPARGAROSPAHP Tuenti Speed UpFTR161.7+49.054
29Kenny NOYESUSAAvintia-STXFTR161.6+50.101
30Santiago HERNANDEZCOLSAG TeamFTR160.4+1'08.557
31Mashel AL NAIMIQATQMMF Racing TeamMoriwaki157.1+ 1koloZávod nedokončil/ neklasifikován:

Ratthapark WILAIROTTHAThai Honda Singha SAGFTR160.17 kol

Alex BALDOLINIITANGM Forward RacingSuter161.110 kol

Mattia TAROZZIITAFaenza RacingSuter157.510 kol

Yonny HERNANDEZCOLBlusens-STXFTR163.314 kol

Tommaso LORENZETTIITAAeroport de CastelloFTR159.615 kol

Michele PIRROITAGresini Racing Moto2Moriwaki158.818 kol

Raffaele DE ROSAITAMapfre Aspar Team Moto2Suter
0 kol

Zdroj: www.motogpsports.cz

Závod nejnižší kubatury vyhrál Terol, Kornfeil desátý

3. července 2011 v 18:04 | Armí |  Zprávy z 125 ccm

Závod nejnižší kubatury vyhrál Terol, Kornfeil desátý

Velkou cenu Itálie vyhrál Španěl Nicolas Terol, druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí skončil Maverick Viñales. Jakub Korfeil získal body za desáté místo a Miroslav Popov projel cílem devatenáctý.
Terol vyhrál až po manévru na cílové rovince, kde se mu podařilo dostat před Francouze Zarca. Po skončení závodu byl dvaceti sekundami dodatečně penalizován Sandro Cortese za nebezpečné manévry při předjíždění. Němec se tím posunul na dvanácté místo a tím pádem získal Jakub Kornfeil konečnou desátou příčku.

Do závodu nejnižší kubatury italské Grand Prix odstartovala z první řady trojice Johann Zarco (Avant-AirAsia-Ajo), Luis Salom (RW Racing GP) a Sergio Gadea (Blusens by Paris Hilton Racing). Na startu byli také dva zástupci z České republiky. Patnáctý Jakub Kornfeil (Ongetta Centro Seta) a sedmadvacátý Miroslav Popov (ElleGi Racing), který jel poprvé v mistrovství světa na divokou kartu.

Velmi dobře odstartoval Nicolas Terol (Bankia Aspar). Španěl startoval z pátého místa, ale už na konci dlouhé rovinky byl v nájezdu do první zatáčky první. Za ním jel na druhém místě Johann Zarco a třetí Luis Salom. Jakub Kornfeil se okamžitě po startu zařadil na deváté místo, ale v nájezdu do druhého kola už figuroval desátý. Miroslav Popov si také polepšil a ve třetím kole jel dvacátý.

V čele závodního pole jela dvojice jezdců Nicolas Terol a Johann Zarco. Oba si postupně zvyšovali náskok na jezdce za sebou, kde se po třetím kole začalo měnit pořadí. Třetího Luise Saloma předjel Maverick Viñales (Blusens by Paris Hilton Racing) a Efrén Vázquez (Avant-AirAsia-Ajo). Luis Salom po pátém kole závodu uzavíral první pětku. Čech Jakub Kornfeil jel třináctý a Miroslav Popov devatenáctý.

V době, kdy do konce závodu zbývalo třináct kol, zajel Johann Zarco rekord okruhu v Mugellu. Figuroval stále za Nicolasem Terolem, ale bylo jasné, že má rychlost, aby se před Španěla bez problému dostal. Dopředu postupoval Němec Jonas Folger (Red Bull Ajo Motorsport), jemuž nevyšla kvalifikace a v neděli startoval do 125ccm závodu z jednadvacáté pozice. V osmém kole už jel devátý, což ukazovalo na jeho vysoký potenciál.

Neuvěřitelný vývoj závodu jsme mohli sledovat u českých závodníků, protože v desátém kole jel Jakub Kornfeil na jedenáctém místě a Miroslav Popov figuroval po startu ze sedmadvacáté pozice na neuvěřitelném patnáctém místě, což mu zaručovalo první mistrovské body v premiérovém klání světového šampionátu. O bodované pozice ale rodák z Vlčkovic v Podkrkonoší tvrdě bojoval s jezdci jako Iwema, Calia nebo Ajo. Popov nicméně se slabším strojem předváděl parádní výkony a mnohem zkušenějším soupeřům vracel předjetí, jako zkušený matador.

Přesně v polovině závodu (po deseti kolech) převzal vedení Johann Zarco. Druhý jel Nicolas Terol a třetí v pořadí Maverick Viñales, ale ten už se ztrátou necelých sedmi sekund. Španěl byl součástí trojice jezdců bojující o poslední pozici na stupních vítězů, kde jel jeho týmový kolega Sergio Gadea a Efrén Vázquez. Všichni sice Španělé, ale nic si nedarovali a jedno předjetí střídalo další.

Pět kol před koncem jel ve vedení Zarco, druhý Terol, třetí Viñales, čtvrtý Vázquez, pátý Faubel. Jakub Kornfeil byl dvanáctý a Miroslav Popov osmnáctý. Folger před koncem dojel dvojici v podobě sedmého Corteseho a osmého Gadey a snažil se je předjet. Bohužel pro Němce to nedopadlo dobře, protože dva kola před cílem spadl a tím přišel o druhou příčku v průběžném hodnocení.

Závod nejnižší kubatury gradoval v závěrečném kole. Terol se snažil Zarca předjet a závod v Itálii vyhrát, nicméně to se mu nedařilo a pokusil se o to až na cílové rovince, když se za Francouzem vyvezl a těsně před cílovou čarou ho předjel. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí projel cílem Maverick Viñales. Češi Jakub Kornfeil a Miroslav Popov předvedli velmi dobrý výkon. Kornfeil má body za desáté místo a Popov v premiérovém podniku mistrovství světa atakoval bodované pozice.

GP Itálie, 125ccm - závod:

P.JezdecZeměTýmMotocyklKm/hČas/ ztráta
1Nicolas TEROLSPABankia Aspar Team 125ccAprilia157.939'51.815
2Johann ZARCOFRAAvant-AirAsia-AjoDerbi157.9+0.167
3Maverick VIÑALESSPABlusens by Paris Hilton RacingAprilia157.3+8.379
4Efren VAZQUEZSPAAvant-AirAsia-AjoDerbi157.3+8.491
5Hector FAUBELSPABankia Aspar Team 125ccAprilia157.3+8.594
6Luis SALOMSPARW Racing GPAprilia156.4+22.908
7Sergio GADEASPABlusens by Paris Hilton RacingAprilia156.3+23.989
8Miguel OLIVEIRAPORAndalucia Banca CivicaAprilia155.3+40.138
9Alberto MONCAYOSPAAndalucia Banca CivicaAprilia155.2+40.767
10Jakub KORNFEILCZEOngetta-Centro SetaAprilia155.2+41.198
11Marcel SCHROTTERGERMahindra RacingMahindra155.2+41.255
12Sandro CORTESEGERIntact-Racing Team GermanyAprilia156.3+43.999
13Simone GROTZKYJITAPhonica RacingAprilia154.9+46.172
14Jasper IWEMANEDOngetta-Abbink MetaalAprilia154.1+58.976
15Danny KENTGBRRed Bull Ajo MotorSportAprilia154.0+59.725
16Alexis MASBOUFRACaretta TechnologyKTM154.0+1'00.127
17Taylor MACKENZIEGBRPhonica RacingAprilia154.0+1'00.227
18Zulfahmi KHAIRUDDINMALAirasia-Sic-AjoDerbi153.5+1'08.245
19Miroslav POPOVCZEEllegi RacingAprilia153.4+1'10.593
20Alessandro TONUCCIITATeam Italia FMIAprilia153.2+1'13.662
21Francesco MAURIELLOITAWTR-Ten10 RacingAprilia152.5+1'23.949
22Niklas AJOFINTT Motion Events RacingAprilia151.6+1'38.811
23Giulian PEDONESWIPhonica RacingAprilia150.8+1'53.144Závod nedokončil/ neklasifikován:

Luigi MORCIANOITATeam Italia FMIAprilia154.11 kolo

Kevin CALIAITAMGP RacingAprilia154.11 kolo

Jonas FOLGERGERRed Bull Ajo MotorSportAprilia156.03 kola

Danny WEBBGBRMahindra RacingMahindra153.011 kol

Peter SEBESTYENHUNCaretta TechnologyKTM150.811 kol

Louis ROSSIFRAMatteoni RacingAprilia153.813 kol

Joan PERELLOSPAMatteoni RacingAprilia145.613 kol

Sturla FAGERHAUGNORWTR-Ten10 RacingAprilia144.713 kol

Massimo PARZIANIITAFaenza RacingAprilia151.714 kol

Adrian MARTINSPABankia Aspar Team 125ccAprilia144.019 kol

Harry STAFFORDGBROngetta-Centro SetaAprilia141.319 kol

Zdroj: www.motogpsports.cz

Druhý páteční trénink

1. července 2011 v 17:58 | Armí

Druhý trénink 125ccm, Moto2 a Moto gp

V mokrém druhém tréninku před GP Itálie zajel nejlepší čas Sergio Gadea před Sandrem Cortesem a Dannym Webbem.
Pár minut po otevření boxové uličky se do Mugella přihnal déšť a postupně nabíral na intenzitě, takže jezdci jezdili čím dál méně. V těchto podmínkách se dařilo české dvojici, Jakub Kornfeil zajel pátý čas, Miroslav Popov by desátý.
GP Itálie - 125 ccm, 2. volný trénink
P.JezdecMotocyklkm/hČasZtráta
1Sergio GADEAAprilia223.02'02.167
2Sandro CORTESEAprilia220.82'02.7580.591
3Danny WEBBMahindra214.92'03.2851.118
4Adrian MARTINAprilia218.22'03.5061.339
5Jakub KORNFEILAprilia216.32'03.5221.355
6Danny KENTAprilia215.92'03.7681.601
7Luis SALOMAprilia219.22'03.8181.651
8Louis ROSSIAprilia217.42'03.9781.811
9Marcel SCHROTTERMahindra220.82'04.1772.010
10Miroslav POPOVAprilia216.82'04.3042.137
11Massimo PARZIANIAprilia218.62'04.3382.171
12Maverick VIÑALESAprilia221.52'04.5142.347
13Kevin CALIAAprilia213.12'04.6652.498
14Harry STAFFORDAprilia215.72'05.0182.851
15Luigi MORCIANOAprilia211.72'05.1923.025
16Miguel OLIVEIRAAprilia218.72'05.3263.159
17Hector FAUBELAprilia218.62'05.4193.252
18Jasper IWEMAAprilia220.52'06.0203.853
19Zulfahmi KHAIRUDDINDerbi220.32'06.1533.986
20Sturla FAGERHAUGAprilia214.42'06.3624.195
21Alessandro TONUCCIAprilia215.62'06.4404.273
22Peter SEBESTYENKTM213.62'06.6334.466
23Giulian PEDONEAprilia218.82'06.8494.682
24Jonas FOLGERAprilia216.72'07.0254.858
25Francesco MAURIELLOAprilia213.62'07.0774.910
26Alexis MASBOUKTM220.62'08.5246.357
27Johann ZARCODerbi216.22'09.6127.445
28Taylor MACKENZIEAprilia216.02'09.9617.794

Alberto MONCAYOAprilia217.42'11.1108.943

Niklas AJOAprilia219.42'11.7359.568

Nicolas TEROLAprilia222.12'11.8539.686

Joan PERELLOAprilia205.92'13.66311.496

Efren VAZQUEZDerbiSimone GROTZKYJAprilia
Marc Marquez zůstal v pátek v Itálii nepřekonán, v druhém tréninku udržel první místo před Stefanem Bradlem a Alexem de Angelisem.
Trať stihla před tréninkem uschnout, takže jezdci Moto2 měli jako jediní v pátek odpoledne možnost trénovat naplno.
GP Itálie - Moto2, 2. volný trénink
P.JezdecMotocyklkm/hČasZtráta
1Marc MARQUEZSuter278.71'53.241
2Stefan BRADLKalex276.51'53.3620.121
3Alex DE ANGELISMotobi279.51'53.4710.230
4Andrea IANNONESuter275.61'53.5220.281
5Scott REDDINGSuter280.71'54.0100.769
6Pol ESPARGAROFTR274.91'54.0170.776
7Bradley SMITHTech 3275.81'54.1150.874
8Mike DI MEGLIOTech 3278.61'54.1340.893
9Randy KRUMMENACHERKalex272.51'54.1360.895
10Aleix ESPARGAROPons Kalex276.91'54.1780.937
11Michele PIRROMoriwaki274.91'54.3091.068
12Mika KALLIOSuter277.71'54.3311.090
13Kenan SOFUOGLUSuter275.01'54.3341.093
14Esteve RABATFTR281.31'54.4631.222
15Max NEUKIRCHNERMZ-RE Honda273.41'54.5621.321
16Thomas LUTHISuter278.61'54.5631.322
17Xavier SIMEONTech 3276.11'54.5711.330
18Axel PONSPons Kalex276.11'54.6201.379
19Yonny HERNANDEZFTR275.51'54.6261.385
20Yuki TAKAHASHIMoriwaki279.41'54.6261.385
21Raffaele DE ROSASuter276.41'54.6791.438
22Mattia PASINIFTR274.31'54.6991.458
23Simone CORSIFTR276.31'54.7081.467
24Alex BALDOLINISuter277.81'54.7441.503
25Claudio CORTISuter275.91'55.0901.849
26Ricard CARDUSMoriwaki275.21'55.1511.910
27Dominique AEGERTERSuter278.11'55.2031.962
28Jordi TORRESSuter273.61'55.2241.983
29Jules CLUZELSuter275.21'55.4382.197
30Valentin DEBISEFTR275.21'55.7532.512
31Ratthapark WILAIROTFTR277.81'55.8812.640
32Anthony WESTMZ-RE Honda272.91'55.9982.757
33Carmelo MORALESMoriwaki274.41'56.1052.864
34Robertino PIETRISuter274.91'56.1922.951
35Santiago HERNANDEZFTR275.71'56.7653.524
36Mattia TAROZZISuter272.81'57.3534.112
37Kenny NOYESFTR271.91'57.5534.312
38Tommaso LORENZETTIFTR271.21'57.6114.370
39Mashel AL NAIMIMoriwaki269.51'58.2364.995


V nepříznivých povětrnostních podmínkách druhého tréninku v Mugellu zajel nejlepší čas Andrea Dovizioso. Druhý byl Toni Elías, třetí Valentino Rossi.
Déšť na okruhu nebyl silný, takže podmínky nebyly vhodné pro suché ani mokré pneumatiky. Většina jezdců proto trénink víceméně vzdala a jen sledovala dění ze svých garáží. V první polovině se snažili jen Randy de Puniet, Hiroši Aojama a Toni Elías.

V posledních minutách se někteří odvážili nazout suché pneumatiky a ty vynesly do čela Doviziosa s velkým náskokem. Jeho týmoví kolegové, Marco Simoncelli a Jorge Lorenzo nezajeli ani jedno kolo.
GP Itálie - MotoGP, 2. volný trénink
P.JezdecTýmMotocyklkm/hČasZtráta
1Andrea DOVIZIOSORepsol Honda TeamHonda326.41'49.272
2Toni ELIASLCR Honda MotoGPHonda322.71'51.9372.665
3Valentino ROSSIDucati TeamDucati323.21'52.5503.278
4Alvaro BAUTISTARizla Suzuki MotoGPSuzuki320.61'54.4975.225
5Randy DE PUNIETPramac Racing TeamDucati318.91'55.2796.007

Karel ABRAHAMCardion AB MotoracingDucati313.01'58.3349.062

Hector BARBERAMapfre Aspar Team MotoGPDucati321.21'58.7489.476

Cal CRUTCHLOWMonster Yamaha Tech 3Yamaha315.81'59.81210.540

Nicky HAYDENDucati TeamDucati307.22'06.38617.114

Hiroshi AOYAMASan Carlo Honda GresiniHonda298.32'09.33720.065

Colin EDWARDSMonster Yamaha Tech 3Yamaha303.82'10.02620.754

Ben SPIESYamaha Factory RacingYamaha110.52'26.93837.666

Jorge LORENZOYamaha Factory RacingYamahaDani PEDROSARepsol Honda TeamHondaCasey STONERRepsol Honda TeamHondaMarco SIMONCELLISan Carlo Honda GresiniHonda


V prvním tréninku Moto2 byl nejrychlejší Marc Marquez

1. července 2011 v 17:55 | Armí |  Zprávy z Moto2

V prvním tréninku Moto2 byl nejrychlejší Marc Marquez

Výsledkovou listinu prvního tréninku střední kubatury vedl v Mugellu Marc Marquez před Stefanem Bradlem a Alexem de Angelisem.
GP Itálie - Moto2, 1. volný trénink
P.JezdecMotocyklkm/hČasZtráta
1Marc MARQUEZSuter283.21'53.701
2Stefan BRADLKalex278.11'54.0200.319
3Alex DE ANGELISMotobi276.11'54.2840.583
4Aleix ESPARGAROPons Kalex279.51'54.4320.731
5Michele PIRROMoriwaki278.81'54.6030.902
6Andrea IANNONESuter277.21'54.6710.970
7Dominique AEGERTERSuter274.41'54.7161.015
8Randy KRUMMENACHERKalex276.21'54.8441.143
9Mike DI MEGLIOTech 3279.41'54.8861.185
10Scott REDDINGSuter274.51'54.8911.190
11Yuki TAKAHASHIMoriwaki278.41'54.9411.240
12Mattia PASINIFTR275.41'54.9801.279
13Thomas LUTHISuter280.21'55.1501.449
14Esteve RABATFTR276.91'55.1761.475
15Xavier SIMEONTech 3277.61'55.2801.579
16Mika KALLIOSuter278.61'55.3251.624
17Simone CORSIFTR278.41'55.3601.659
18Pol ESPARGAROFTR277.31'55.4931.792
19Kenan SOFUOGLUSuter276.61'55.4981.797
20Raffaele DE ROSASuter273.11'55.5371.836
21Alex BALDOLINISuter273.11'55.7442.043
22Robertino PIETRISuter273.81'55.8692.168
23Jordi TORRESSuter275.51'55.8972.196
24Ratthapark WILAIROTFTR279.11'55.9342.233
25Yonny HERNANDEZFTR275.71'55.9372.236
26Axel PONSPons Kalex276.91'56.1422.441
27Anthony WESTMZ-RE Honda275.11'56.1662.465
28Valentin DEBISEFTR273.61'56.4452.744
29Max NEUKIRCHNERMZ-RE Honda274.71'56.4632.762
30Claudio CORTISuter280.71'56.5072.806
31Kenny NOYESFTR270.81'56.9203.219
32Jules CLUZELSuter269.11'56.9363.235
33Bradley SMITHTech 3277.31'57.2503.549
34Ricard CARDUSMoriwaki270.31'57.3713.670
35Carmelo MORALESMoriwaki272.21'57.3773.676
36Tommaso LORENZETTIFTR269.51'57.6643.963
37Mattia TAROZZISuter271.11'58.0594.358
38Santiago HERNANDEZFTR273.91'58.3954.694
39Mashel AL NAIMIMoriwaki272.91'59.6135.912


Dani Pedrosa Simoncelliho nešetřil, Ital na to nereagoval

1. července 2011 v 17:50 | Armí

Pedrosa Simoncelliho nešetřil, Ital na to nereagoval

Tisková konference před zahájením víkendu v Mugellu byla poměrně zajímavá, protože vedle sebe seděli Dani Pedrosa a Marco Simoncelli, což se může stát jen díky zasedacímu pořádku promotéra MS Dorny.
Na otázky novinářů ale odpovídalo celkem pět jezdců královské kubatury a mimo jmenované dvojice byli přítomni Ben Spies, Valentino Rossi a Casey Stoner. Nicméně byl to Dani Pedrosa, který přijel do Mugella po zranění ramene a Simoncelliho vůbec nešetřil.

Ital tehdy spolu s jezdcem Repsol Hondy bojoval o druhé místo v závodu francouzské Grand Prix. Při předjetí Španěla zvolil Marco Simoncelli ´drsnější´ manévr, Pedrosa přitom narazil do zadní části jeho motocyklu, spadl a zlomil si klíční kost. Toto zranění pak Pedrosu vyřadilo z dalších třech Grand Prix.

Dani Pedrosa tím přišel o možnost bojovat o letošní titul mistra světa a to samozřejmě nese velmi těžce. Po zahájení tiskové konference se hovořilo o různých věcech, ale všichni čekali, kdy se otevře záležitost ohledně souboje z Le Mans.

Když se tak stalo, Pedrosa k tomu řekl: "Pokud o tom stále někdo pochybuje, pak je to neuvěřitelné. Je celkem jasné, co předvádí na dráze. V Estorilu se smál, když mluvil o tom, že ho zavřou, ale to on možná potřebuje, protože na jeho hlavě nemá nic jiného než ty vlasy."

Pak se ale novináři pustili do Pedrosy a ptali se, jak to bylo s jeho nehodou na motocyklu supermoto. "To není pravda," odpověděl Španěl. "Už jsem to snad pětkrát vysvětloval na svém blogu, bylo to v tiskové zprávě … já nevím, kolikrát to ještě chcete vysvětlit? Pracoval jsem na své léčbě a uvolnil se kus klíční kosti, to je vše."

"Při jakémkoliv cvičení se kost pohybovala a to mi působilo velké bolesti. Dva dny jsem si odpočinul, abych zjistil, zda jsem něco neudělal špatně a zkusil to znovu, jenže výsledek byl stejný. Takže jsme podnikli další analýzu a zjistili, že je druhá operace nezbytná," pokračoval Pedrosa. "Je zvláštní být o nedělích doma, když všichni závodí a cítíte se přitom divně. Nemohl jsem tu ale být, takže jsem zůstal doma a to bylo těžké období."

Nikdo z přítomných novinářů Marca Simoncelliho ani náznakem nepožádal, aby na vyjádření Daniho Pedrosy nějaký způsobem reagoval. Ital k tomu jen poznamenal: "Věci, které řekl on a jeho manažer (Albertou Puig) byly hloupé a je lepší nemluvit s ním ani s jeho manažerem."


V prvním italském tréninku Simoncelli těsně překonal Stonera

1. července 2011 v 17:48 | Armí

V prvním italském tréninku Simoncelli těsně překonal Stonera

V úvodu závodního víkendu v Mugellu obsadili přední místa výsledkové listy Hondy. Nejrychlejší byl Simoncelli, následovali ho Stoner a Dovizioso.
Na začátku tréninku se o nejrychlejší čas přetahovali Stoner s Lorenzem, ale s postupem času si získali monopol na čelo tabulky jezdci Hondy. V závěru držel první místo Stoner, ale Simoncelli ho v posledním kole překonal o čtyři setiny sekundy.

Po zlomenině klíční kosti z Le Mans a třech vynechaných závodech se na trať vrátil Dani Pedrosa. Na týmové kolegy nestačil, ale zajel slibný sedmý čas. Naopak Loris Capirossi jezdit nemůže kvůli zranění z Assenu.

Domácí fanoušci Ducati zažili na úvod víkendu zklamání, Valentinu Rossimu se porouchala motorka čtvrt hodiny před koncem a ani ta náhradní nefungovala bez problémů. Ital skončil 13., nejlepší na italském stroji byl Nicky Hayden na 8. pozici. Karel Abraham byl poslední.
GP Itálie - 1. volný trénink, MotoGP
P.JezdecTýmMotocyklkm/hČasZtráta
1Marco SIMONCELLISan Carlo Honda GresiniHonda327.71'48.987
2Casey STONERRepsol Honda TeamHonda326.91'49.0270.040
3Andrea DOVIZIOSORepsol Honda TeamHonda330.81'49.0880.101
4Jorge LORENZOYamaha Factory RacingYamaha325.11'49.2510.264
5Ben SPIESYamaha Factory RacingYamaha324.01'49.3640.377
6Colin EDWARDSMonster Yamaha Tech 3Yamaha322.11'49.8100.823
7Dani PEDROSARepsol Honda TeamHonda324.21'50.1041.117
8Nicky HAYDENDucati TeamDucati325.21'50.2031.216
9Hiroshi AOYAMASan Carlo Honda GresiniHonda324.41'50.6291.642
10Alvaro BAUTISTARizla Suzuki MotoGPSuzuki325.21'50.6581.671
11Cal CRUTCHLOWMonster Yamaha Tech 3Yamaha320.61'50.6831.696
12Randy DE PUNIETPramac Racing TeamDucati321.61'50.7291.742
13Valentino ROSSIDucati TeamDucati324.21'50.7801.793
14Hector BARBERAMapfre Aspar Team MotoGPDucati327.81'51.1532.166
15Toni ELIASLCR Honda MotoGPHonda325.51'51.8682.881
16Karel ABRAHAMCardion AB MotoracingDucati322.91'51.8762.889


První trénink v Mugellu ovládl Nicolas Terol

1. července 2011 v 17:45 | Armí |  Zprávy z 125 ccm

První trénink v Mugellu ovládl Nicolas Terol

V prvním volném tréninku před GP Itálie byl nejrychlejší Nicolas Terol, s velkým náskokem překonal Johanna Zarca a Efrena Vazqueze.
GP Itálie - 125 ccm, 1. volný trénink
P.JezdecMotocyklkm/hČasZtráta
1Nicolas TEROLAprilia234.11'58.673
2Johann ZARCODerbi230.01'59.5370.864
3Efren VAZQUEZDerbi228.71'59.6791.006
4Sandro CORTESEAprilia231.21'59.8791.206
5Danny KENTAprilia228.42'00.4431.770
6Maverick VIÑALESAprilia230.72'00.5681.895
7Jonas FOLGERAprilia229.02'00.6571.984
8Hector FAUBELAprilia229.72'00.7672.094
9Adrian MARTINAprilia228.92'00.8742.201
10Alberto MONCAYOAprilia232.52'00.9252.252
11Sergio GADEAAprilia229.52'01.1862.513
12Massimo PARZIANIAprilia224.42'01.2542.581
13Marcel SCHROTTERMahindra226.72'01.5962.923
14Sturla FAGERHAUGAprilia223.42'01.8693.196
15Luigi MORCIANOAprilia218.62'02.0133.340
16Simone GROTZKYJAprilia219.92'02.0823.409
17Miroslav POPOVAprilia225.42'02.1533.480
18Miguel OLIVEIRAAprilia226.72'02.4123.739
19Zulfahmi KHAIRUDDINDerbi226.92'02.4553.782
20Luis SALOMAprilia227.42'02.4703.797
21Jasper IWEMAAprilia229.62'02.5803.907
22Kevin CALIAAprilia224.12'02.8724.199
23Louis ROSSIAprilia221.82'02.9604.287
24Niklas AJOAprilia228.12'03.1164.443
25Alessandro TONUCCIAprilia218.82'03.1824.509
26Harry STAFFORDAprilia225.22'03.5524.879
27Alexis MASBOUKTM220.52'03.5834.910
28Taylor MACKENZIEAprilia221.42'03.6694.996
29Francesco MAURIELLOAprilia218.02'03.8625.189
30Danny WEBBMahindra225.02'03.9565.283
31Giulian PEDONEAprilia222.52'04.1225.449
32Peter SEBESTYENKTM219.42'04.4595.786
33Joan PERELLOAprilia215.52'05.6206.947
34Jakub KORNFEILAprilia212.12'06.5947.921Dvě kola, 300 km v hodině, každý sám za sebe,
16 okruhů na 5 kontinentech.

Profily jezdců, kteří chtějí být stále rychlejší. Slova mechaniků, lékařů a dalších, bez kterých by to nikdy nedokázali. Dech beroucí závody, pády, vítězství i prohry.

Pro motorkáře zřejmě povinná záležitost, pro ty ostatní zajímavé nahlédnutí do světa rychlých strojů. Poznejte nehrané napětí, karamboly a touhu po vítězství.

( Moto gp v zajetí rychlosti )