Algarve: 1. kvalifikace: Leon Haslam před Fabriziem, Smrž na konci druhé řady

28. března 2010 v 8:55 | Armí

V první kvalifikaci v Portimãu byl nejrychlejší Leon Haslam. Prozatímní první řadu doplnili Michel Fabrizio, Carlos Checa a Max Biaggi.
Haslam, který získal prozatímní pole position, v prvním kole WSBK v Austrálii získal první a druhé místo, takže zatím v mistrovství vede s náskokem devíti bodů. V prvním tréninku skončil těsně před ním James Toseland. Když začala první kvalifikace, do čela se nejdřív dostal Checa a potom ho na prvním místě tabulky vystřídal Cal Crutchlow, který zajel čas 1 min 44,126 s.
Na prvním místě se udržel asi 25 minut, než se před něho dostal jeho týmový kolega Toseland, který zajel čas 1 min 43,735 s. V čele tabulky se udržel pět minut. Haslam se potom dostal před něho o jednu desetinu a další rychlé kolo - čas 1 min 43,47 - už nikdo do konce jízd nepřekonal.
Fabrizio a Checa se snažili Haslama překonat, ale oba ztráceli čas v posledním sektoru. Umístili se na druhé a třetí pozici.

Biaggi byl během větší části první kvalifikace mimo první desítku, ale ke konci se dostal až na čtvrtou pozici, před Toselanda a Crutchlowa. Oba jezdci Yamahy však byli s povzbudivým výkonem prvního dne v Portugalsku spokojení .

Do první desítky se dostal i Shane Byrne, druhý jezdec týmu Althea Ducati. Za ním skončil další soukromý jezdec Ducati Jakub Smrž z týmu PATA B&G.

Na devátém a desátém místě skončili Leon Camier a Jonathan Rea. Za nimi na 11. pozici byl Norijuki Haga. Japonský závodník, který loni skončil v mistrovství světa na druhém místě, byl téměř o šest desetin sekundy pomalejší než Haslam.

Troy Corser se pravidelně zlepšoval, v určité fázi byl šestý nejrychlejší, ale nakonec klesl až na 12. pozici. Byl nejrychlejším jezdcem BMW. Za ním skončil Max Neukirchner, který se ve srovnání s dopoledním tréninkem zlepšil jen nepatrně.

Sylvain Guintoli byl čtrnáctý před Tomem Sykesem, který pokračuje jako jediný jezdec tovární Kawasaki, protože Chris Vermeulen byl nucen svoji snahu vzdát. Jeho nedoléčené zranění kolena stále ještě neumožňuje účast v závodním víkendu.

Andrew Pitt potěšil svůj tým Reitwagen BMW, když v prozatímní kvalifikaci překonal továrního jezdce Rubéna Xause. Makoto Tamada, náhradník satelitního týmu BMW, byl jen o desetinu pomalejší než španělský závodník.

Před Superpole ještě závodníky čeká druhá kvalifikace. Do Superpole by se zatím nedostali Sheridan Morais, Matteo Baiocco, Roger Lee Hayden a Vittorio Iannuzzo.
Výsledky páteční kvalifikace v Portimao/Algarve (Portugalsko)  -  26. březen 2010:

Anketa

Byly jste v roce 2009 na závodech Moto gp v Brně.

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Dvě kola, 300 km v hodině, každý sám za sebe,
16 okruhů na 5 kontinentech.

Profily jezdců, kteří chtějí být stále rychlejší. Slova mechaniků, lékařů a dalších, bez kterých by to nikdy nedokázali. Dech beroucí závody, pády, vítězství i prohry.

Pro motorkáře zřejmě povinná záležitost, pro ty ostatní zajímavé nahlédnutí do světa rychlých strojů. Poznejte nehrané napětí, karamboly a touhu po vítězství.